رویدادهای شگرفکنفرانس گردشگری پایدار و تاب آور(6 الی 9 سپتامبر 2022)

کنفرانس گردشگری پایدار و تاب آورز در سپتامبر 2022 در شهراستانبول کشور ترکیه برگزار گردید و همزمان با این کنفرانس تشکیل شگرف به صورت رسمی اعلام گردید.

این کنفرانس در شهر استانبول در سال 2022 (6-9 سپتامبر) به میزبانی دانشگاه کدیر هس (Kadir Has University) و ریاست مشترک متین کوزاک، جعفر جعفری، و آنتونیا کوریا برگزار شد،این کنفرانس جزء اولین کنفرانس­های گردشگری بعد از همه­ گیری کرونا قلمداد می­شود که به ­صورت حضوری ودرسطحی متفاوت واستقبال قابل توجه استادان وفعالان گردشگری برگزار شد.

نشست هم‌اندیشی شگرف در حاشیه نمایشگاه گردشگری فیتور اسپانیا

نشست هم‌اندیشی شبکه متخصصین گردشگری فارسی زبان (شگرف) در محل هتل ملیا کاستیا مادرید در مقابل مقر سازمان جهانی گردشگری برگزار گردید.

در ابتدای نشست، پروفسور جعفری در خصوص اهداف و فعالیت‌های شگرف توضیحاتی ارائه نمودند. در ادامه و در نشستی دوستانه اعضای حاضر هیئت مدیره شگرف با جمعی از فعالان گردشگری و استادان دانشگاه در مورد چالش‌ها وهمچنین راهکارهای توسعه گردشگری به بحث و گفتگو پرداختند. این نشست زمینه را برای ارتباط گسترده تر بین پژوهشگران دانشگاه و فعالان صنعت گردشگری فراهم خواهد نمود.

نشست هم‌اندیشی شگرف در حاشیه کنفرانس کاتی استرالیا

نشست هم‌اندیشی شبکه متخصصین گردشگری فارسی زبان(شگرف) در شهر هبارت استرالیا همزمان با برگزاری کنفرانس علمی کاتی در ماه فوریه ۲۰۲۴ برگزار گردید. 

در این جلسه دوستانه دکتر مصطفی رسولی منش و دکتر رایمند رستگار از اعضای هیئت مدیره شگرف با جمعی از اساتید و دانشجویان فارسی زبان به گفتگو پرداختند. توضیحات در مورد اهداف و برنامه‌های شگرف، ارتباط بین فعالان صنعت و دانشگاه، نیازهای جامعه گردشگری در داخل و خارج از ایران و همچنین چالش‌های و راهکارهای توسعه گردشگری مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.