اخبار شگرفاز سری وبینارهای شگرف؛ کمیته آموزش و پژوهش شگرف برگزار می کند:

وبینار " تجربیات دوره دکتری گردشگری و مهمان نوازی در کشورهای مختلف " در تاریخ 23 خردادماه 

تحصیل در مقطع دکتری هر رشته ای از جمله گردشگری و مهمان نوازی با چالش ها و فرصت های مختلفی همراه می باشد که دغدغه هایی را برای متقاضیان به وجود می آورد. انجام پژوهش های علمی و کاربردی، تعامل با استادان و همکاران پژوهشی، نیاز به تعهد زمانی بالا، توازن میان زندگی شخصی و تحصیلی، امکان تحصیل و کار کردن به صورت همزمان، شرایط اخذ ویزای تحصیلی و ویزای کار، میزان حمایت های مالی، فرهنگ سازمانی دانشگاه های مختلف، فرصت های شغلی پس از فارغ التحصیلی برخی از این دغدغه ها هستند.

این شرایط در کشورهای مختلف، متفاوت و گاهاً متناقض می باشد. در این وبینار سعی خواهد شد تا با استفاده از تجربه زیسته دانشجویان و فارغ التحصیلان دکتری گردشگری کشورهای مختلف جهان، به بررسی این چالش ها و فرصت ها بپردازیم.

بیست و یکمین جلسه هیات مدیره شگرف با حضور اکثریت اعضا تشکیل گردید.

بیست و یکمین جلسه هیات مدیره شگرف در تاریخ ۱۸ می  ۲۰۲۴ مصادف با ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳  با حضور اکثریت اعضا تشکیل گردید و موضوعات مختلف مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

ابتدا مصوبات جلسات قبل و اقدامات مرتبط مورد بررسی قرار گرفت. اعضای جلسه از آقای دکتر انصاری بابت نهایی نمودن ثبت شگرف در کشور اسپانیا تقدیر و تشکر نمودند. سپس دکتر رستگار گزارشی از فعالیت ها و برنامه های کمیته آموزش و پژوهش را ارائه نمودند. اعضای هیئت مدیره مراتب نقدیر خود را از دکتر رسولی منش و کمیته تحقیق و پژوهش در جهت برنامه ریزی و برگزاری وبینارها ابراز نمود. 

در ادامه عملکرد کمیته ها مورد بحث قرار گرفت و در راستای فعال تر نمودن کمیته های تخصصی شگرف تصمیمات لازم اخذ گردید. 

جلسه آینده  هیئت مدیره در تاریخ ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ ( June 1. 2024) برگزار خواهد گردید..

 

برگزاری وبینار هوش مصنوعی در گردشگری و خدمات مسافرتی

چهارشنبه 26 اردیبهشت ماه، جامعه متخصصین گردشگری فارسی زبان میزبان وبیناری با موضوع تاثیر هوش مصنوعی در گردشگری و خدمات مسافرتی بود. این وبینار با مدیریت آقای دکتر داود ارژنگ مهر، استاد گردشگری دانشگاه علامه طباطبایی، برگزار شد. مباحث مطرح شده شامل چهار محور تاریخچه و کاربردهای هوش مصنوعی در گردشگری با ارائه خانم دکتر سوسن اسمی، آینده هوش مصنوعی در صنعت گردشگری توسط خانم دکتر زارا زارع‌زاده، روش‌ها و مخاطرات استفاده از هوش مصنوعی توسط آقای مهندس مهدی دستمالچی، و پذیرش هوش مصنوعی در صنعت گردشگری ایران به سخنرانی دکتر جعفر باپیری بود. 

جلسه بیستم هیئت مدیره برگزار گردید.

بیستمین جلسه هیئت مدیره  و هیئت اجرایی شگرف با حضور اکثریت اعضا در تاریخ ۶ آوریل، ۲۰۲۴ مصادف با ۱۸ فروردین ۱۴۰۳ تشکیل گردید و در موارد مورد نیاز تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

 

 ابتدا صورتجلسه جلسه قبل در مورخ ۲ مارچ مرور شد و اعضای هیات مدیره در مورد مصوبات انجام شده توضیحات لازم را ارائه نمودند.   در ادامه آقای وفاداری گزارشی از هزینه کرد مالی  شگرف بیان نمودند. سپس در خصوص اعضای افتخاری و مشاورین بحث و تبادل نظر گردید و ۳ نفر اعضای افتخاری پیشنهادی برای هیات عالی مشاورین مطرح و مصوب گردید. در ادامه جلسه آقای رسولی منش گزارشی از پیگیری برنامه ریزی وبینارها و جدول پیشنهادی سال ۱۴۰۳ را ارائه نمودند. آقای دکتر جعفری تاکید مجددی بر بکارگیری نیروهای جوان و فعال در برگزاری وبینارها داشتند که در طول برگزاری وبینارها مورد توجه قرار خواهد گرفت. همچنان ایشان پیشنهاد برگزاری وبینارهایی با رویکرد جغرافیایی ، به طور مثال  تمرکز بر گردشگری تاجیکستان را مطرح نمودند و مقرر شد در برنامه ریزی آینده وبینارها لحاظ گردد. سپس  آقای رستگار در ادامه گزارش کمیته آموزش و پژوهش را ارائه کردند. در ادامه کمیته مهمان نوازی گزارشی از فعالیتهای کمیته و وبینار پیش رو ارائه نمودند. همچنین مقرر گردید ، کمیته رسانه و‌ رویداد در اولین فرصت جلسه ای با چند عضو داوطلب که اعلام آمادگی نموده اند، به منظور تولید محتوا برای شبکه های مجازی،  برگزار نموده و گزارش نشست را در جلسه آینده هیئت مدیره ارائه نماید.

نوزدهمین جلسه هیات مدیره شگرف ۱۴۰۲ تشکیل گردید.

نوزدهمین جلسه هیات مدیره شگرف با حضور اکثریت اعضا در تاریخ ۲ مارچ، ۲۰۲۴ مصادف با ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ تشکیل گردید. در این جلسه موارد مختلفی مطرح، وتصمیمات لازم اتخاذ گردید.

در ابتدا صورتجلسه جلسه قبل در مورخ ۲ فوریه مرور شد و اعضای هیات مدیره در مورد مصوبات انجام شده توضیحات لازم را ارائه نمودند.    در ادامه آقای وفاداری گزارشی از هزینه کرد مالی  شگرف بیان نمودند. سپس آقای رسولی منش گزارش کاملی از پیگیری برنامه ریزی وبینارها را ارائه نمودند. هیئت مدیره اهمیت کیفیت برگزاری و برنامه ریزی منسجم به منظور جذب حداکثری مخاطب و بکارگیری اعضا و فعالین دانشجویی را مورد تاکید قرار داد. همچنین هیئت مدیره پیشنهاد اضافه کردن وبینارهای آکادمیک و پژوهشی را مطرح نمود که مقرر شد با هماهنگی کمیته آموزش و پژوهش پیگیری گردد. در ادامه گزارشی از نشست و تشکیل گروه ایرانیان آکادمیک گردشگری در استرالیا و نیوزیلند مطرح شد و در خصوص ان بحث و تبادل نظر گردید. در ادامه جلسه آقای امامی مقدم در مورد فعالیت شبکه های مجازی شگرف و ‌وبسایت گزارش ارائه نمودند. در پایان آقای انصاری پیشنهاد مرور و بررسی مصوبات چند جلسه اخیر را مطرح کردند که مقرر شد توسط دبیر در جلسه آینده انجام گیرد.

 

برگزاری هیجدهمین جلسه هیئت مدیره شگرف

هیجدمین جلسه هیئت مدیره شگرف در تاریخ ۲ فوریه ۲۰۲۴(۱۳  بهمن ۱۴۰۲ )  با حضور کلیه اعضا و به صورت آنلاین تشکیل گردید. بر اساس دستورجلسه مذاکرات لازم انجام و تصمیم های مرتبط اخذ گردید.

در ابتدای جلسه آقای پروفسور جعفری گزارشی را از رخداد و نمایشگاه فیتور اسپانیا ارائه نمودند و توضیحاتی از برنامه های موفقیت امیز شگرف در این نمایشگاه را ارائه دادند و آقای انصاری در ادامه توضیحاتی را در این خصوص بیان نمودند.  در ادامه آقایان رستگار به عنوان سخنگو و امامی به عنوان دبیر کمیته رسانه و رویداد گزارش خود را در خصوص فعالیت های شبکه مجازی شگرف ارائه و نظرات و پیشنهادات خود را در این زمینه به هیئت مدیره ارائه دادند. کلیه اعضا تاکید نمودند تا هرگونه اطلاع رسانی در فضای مجازی باید تاییدیه سخنگوی شگرف و دبیر کمیته رسانه و رویداد را داشته باشد. ارائه گزارش هزینه کرد مالی شگرف از موضوعات دیگر جلسه بود که توسط اقای وفاداری بیان گردید و اعضا در این خصوص به بحث و تبادل نظر پرداختند. در ادامه جلسه آقای سیفی در خصوص کمیته عضویت گزارشی ارائه دادند و هیئت مدیره در خصوص عضویت اعضا به تبادل نظر پرداختند و مقرر گردید آقای سیفی برگزاری یک جلسه مشترک هیئت مدیره و کمیته عضویت را هماهنگ نمایند. ارائه گزارش از کنگره هتلداری توسط اقای رستگار از ادامه مباحث جلسه بود. با توجه با اینکه شگرف از حامیان علمی این کنگره می باشد، نحوه مشارکت شگرف در این خصوص مورد تبادل نظر قرار رفت. در ادامه آقای رسولی منش گزارشی از هماهنگی های انجام شده برای برگزاری وبینارها ارائه نمودند و مقرر گردید با همکاری دبیران کمیته ها تقویم وبینارها در جلسه آینده به هیئت مدیره ارائه گردد.

نشست هم‌اندیشی شگرف در حاشیه نمایشگاه گردشگری فیتور اسپانیا

نشست هم‌اندیشی شبکه متخصصین گردشگری فارسی زبان (شگرف) در محل هتل ملیا کاستیا مادرید در مقابل مقر سازمان جهانی گردشگری برگزار گردید.

در ابتدای نشست، پروفسور جعفری در خصوص اهداف و فعالیت‌های شگرف توضیحاتی ارائه نمودند.

در ادامه و در نشستی دوستانه اعضای حاضر هیئت مدیره شگرف با جمعی از فعالان گردشگری و استادان دانشگاه در مورد چالش‌ها وهمچنین راهکارهای توسعه گردشگری به بحث و گفتگو پرداختند. این نشست زمینه را برای ارتباط گسترده تر بین پژوهشگران دانشگاه و فعالان صنعت گردشگری فراهم خواهد نمود

هفدهمین جلسه هیئت مدیره شگرف برگزارشد.

شنبه ۶ ژانویه ۲۰۲۴ مطابق ۱۶ دی ماه ۱۴۰۲ شانزدهمین جلسه شگرف باکلیه اعضای هیئت مدیره برگزارشدوپیرامون موضوعات دستور جلسه وبررسی تصمیمات قبلی واقدامات انجام شده ونیز تدوین برنامه های سال ۲۰۲۴ هم اندیشی وتبادل نظرگردید، درابتدای جلسه آقای پروفسورجعفری توضیحاتی پیرامون برنامه مادریدمطرح کردندونظرسنجی ازاعضای شگرف برای برنامه های سال ۲۰۲۴ را مطرح نمودند ،درادامه جلسه آقای سیفی گزارشی ازروند کارگروه انجام مراحل صدورگواهی عضویت برای دارندگان شرایط ارایه واعلام کردندبزودی ایمیل تاییدیه وگواهی عضویت های ارسال خواهدشد ودرادامه پیشنهادبررسی حمایت ازپایان نامه ها وتدوین وانتشارکتاب رامطرح نمودند. درادامه آقای وفاداری پیشنهاداتی پیرامون حضور و همکاری شگرف دررویدادهای علمی گردشگری ونیز انتخاب شعارسال وتهیه فرمهای لازم برای آنالیز توانمندیهای اعضابرای همکاری درحوزه های تخصصی مرتبط را مطرح نمودند،درادامه آقای رستگار پیشنهادتشکیل کمیته آموزش شگرف و گزارشی از برنامه های نشست هم اندیشی با اعضای شگرف را مطرح نمودند در ادامه نشست آقای امامی گزارشی از اقدامات انجام شده جهت فعال شدن شبکه های اجتماعی وبرنامه های تولید محتوی درفضای مجازی ارایه داشتند، درادامه جلسه آقای انصاری پیرامون ضرورت آسیب شناسی برنامه های انجام شده،تداوم وبینارها وپیشنهادبررسی ایجاددانشگاه آنلاین ونشریه علمی الکترونیکی استفاده از ظرفیت وتوانمندیهای اعضای شگرف مطرح نمودند،درادامه اقای رسولی منش درارتباط بابرنامه های یکسال گذشته ونیزبرنامه های کوتاه مدت وبلند مدت درسال جدیدمطالبی را اریه نمودندومسئولیت برنامه ریزی واجرای وبینارهارا درسال جدیدتقبل نمودنددرادامه مقررشد برگزاری جلسات مشترک ماهیانه هیئت مدیره وهیئت اجرایی ازماه آینده انجام شود،دراین جلسه تشکیل کمیته آموزش وپژوهش شگرف واستفاده ازپلتفرم اسکات برای وبینارهای شگرف نیزموردتاکید وتصویب قرارگرفت وسپس سایر موضوعات مورد بحث وتبادل نظرقرارگرفت ودرادامه تصمیمات لازم اتخاذگردید.

نشست بعدی در اولین شنبه ماه فوریه برگزارخواهدشد.

نشست هم اندیشی شبکه متخصصین گردشگری فارسی زبان (شگرف) در ایران در روز سه شنبه به تاریخ چهاردهم آذرماه ۱۴۰۲ و همزمان با نشست مقدماتی کنگره علمی و تخصصی هتلداری ایران در هتل پارسیان انقلاب تهران برگزار شد.

این نشست با حضور اعضای هیئت مدیره و هیئت اجرایی شگرف به صورت مجازی و حضوری برگزار گردید. در این جلسه هم اندیشی دکتر شالبافیان معاون گردشگری کشور، مدیران کل وزارت گردشگری، دکتر حمزه زاده رئیس کل جامعه هتلداران ایران و رئیس مجمع تشکل‌های گردشگری کشو، روسای جوامع هتلداری و سایر تشکل‌ها،مدیران گروههای هتلداری و فعالان گردشگری کشور نیز در محل هتل پارسیان حضور داشتند.

در ابتدای نشست دکترحسن انصاری نایب رئیس هیئت مدیره شگرف، در خصوص ایده اولیه، ضرورت وجود شگرف و تاریخچه تاسیس آن توضیحات مبسوطی را ارائه نمودند. ایشان ضمن بیان دامنه تاثیرگذاری این شبکه، اقدامات در حال انجام، اهداف و برنامه هاى شگرف را تشريح كردند.

ارائه گزارش تصویری(ویدیویی) مراسم تاسیس و تولد شگرف که همزمان با کنفرانس ” گردشگری پایدارو تاب آور” از دیگر برنامه های این جلسه هم اندیشی بود. این کنفرانس درسال گذشته در شهر استانبول(ترکیه) برگزار شده بود. درادامه خانم دکتر نیک بین(عضو هيئت اجرايى شگرف) در خصوص ساختار سازمانی و کمیته های شگرف گزارشی را ارائه دادند. سپس آقای دکتر رستگار(عضو هیئت مدیره و سخنگوی شگرف) و آقای دکتر حسینی(عضو هیئت اجرایی) که در محل هتل پارسیان حضور داشتند؛ ضمن بیان نحوه عضویت در شگرف و معرفی فضاهای مجازی این شبکه در خصوص اهداف و برنامه های شگرف توضیحات تکمیلی را ارائه نمودند.

شانزدهمین جلسه هیئت مدیره شگرف برگزارشد

شنبه ۲ دسامبر۲۰۲۳ مطابق ۱۱ آذر ماه ۱۴۰۲ شانزدهمین جلسه شگرف باحضوراکثریت هیئت مدیره برگزارشدوپیرامون موضوعات دستور جلسه وبررسی تصمیمات قبلی واقدامات انجام شده هم اندیشی وتبادل نظرگردید، درابتدای جلسه آقای سیفی گزارشی ازاقدامات کارگروه ارزیابی عضویت وتهیه گزارشی ازمتقاضیان عضویت وانجام مراحل صدورگواهی عضویت برای دارندگان شرایط ارایه نمودند، درادامه آقای رستگار گزارشی از برنامه های کنگره علمی هتلداری ونشست با اعضای شگرف ونیزجلسه حضوری آتی کمیته های شگرف توضیحاتی ارائه نمودند، در ادامه نشست آقای امامی گزارشی از اقدامات انجام شده جهت بروزرسانی سایت و فعال شدن شبکه های اجتماعی وبرنامه های تولید محتوی درفضای مجازی ارایه داشتند، درادامه جلسه پروفسور جعفری پیرامون برنامه ریزی برای نشست رونمایی از شگرف درunwto ویادرحاشیه نمایشگاه فیتور توضیحاتی ارائه دادند،درادامه آقای انصاری پیرامون استفاده ازظرفیت اعضای شگرف،روشهای پیشنهادی برای حمایت علمی شگرف ازکنگره علمی هتلداری،پیشنهادبرگزاری نشست اعضا دراردیبهشت،بررسی تشکیل کمیته های جدیدوتدوین برنامه سال آینده مطرح کردند، درادامه اقای رسولی منش درارتباط با برگزاری جلسات مشترک ماهیانه هیئت مدیره وهیئت اجرایی وتدوین برنامه سال ۲۰۲۴ پیشنهاداتی ارائه نمودند وسپس سایر موضوعات موردبررسی وتبادل نظرقرارگرفت ودرادامه تصمیمات لازم اتخاذگردید.

درانتهای جلسه درخصوص برگزاری جلسات هیئت مدیره در روزشنبه اول هرماه میلادی تاکید شد.

وبینار «کاربرد هوش مصنوعی در صنعت حمل و نقل هوایی» در تاریخ چهاردهم آذر ماه برگزار خواهد شد

توسعه بسیار سریع هوش مصنوعی امروز ابعاد گسترده ای از زندگی بشر هزاره سوم را متحول ساخته است، این گرایش همگانی به استفاده از هوش مصنوعی، صنعت حمل و نقل هوایی را نیز تحت تاثیر قرار داده است.

 

با توجه به استفاده هوش مصنوعی برای ارتقای ایمنی و افزایش رضایت مشتریان و پیش بینی تعداد مسافران خطوط هوایی به ۴ میلیارد نفر برای سال ۲۰۲۴؛ کمیته خدمات مسافرتی شگرف وبیناری را آماده نموده است که در روز سه شنبه ۱۴ آذرماه ۱۴۰۲ و در ساعت ۱۶ به وقت تهران  برگزار خواهد شد.

 

این وبینار سعی دارد تا چرایی و چگونگی همزیستی هوش مصنوعی و صنعت حمل و نقل هوایی را به بحث بگذارد و ابعاد گوناگون کاربست آن در این صنعت بزرگ را مورد بررسی قرار دهد. از آنجا که رویکرد این گفتگو مطالعاتی/ عملیاتی است شرکت در آن می تواند برای هر دو قشر پژوهشگران و افراد شاغل در این صنعت مفید و آموزنده باشد.

رییس هیئت مدیره شگرف با رسانه ها گفتگو کرد

برنده جایزه اولیس (Ulysses) سازمان جهانی گردشگری بیان کرد: اساسنامه‌ این شبکه تدوین وبه تصویب رسیدودرمراجع قانونی اسپانیانیز به ثبت رسیده است، جعفری درادامه گفت: بادعوت ازمتخصصین،وبینارها ونشستهای ماهیانه حرفه ای و تخصصی برگزارمی گردد،کنگره ونشست سالانه شبکه متخصصین گردشگری فارسی زبان نیز درآینده برگزار خواهد شد.

شگرف درحاشیه کنفرانس سه روزه توسعه پایدار و تاب آوری گردشگری که با حضور جمعی از فعالان، متخصصان، استادان دانشگاه و پژوهشگران حوزه گردشگری در استانبول ترکیه در۱۸ شهریورماه ۱۴۰۱ برگزار شد متولدشد. در حاشیه این کنفرانس فعالان ومتخصصین گردشگری فارسی زبان از ایران وسایرکشورها در نشست هم اندیشی روند تاسیس و فعالیت شبکه متخصصین گردشگری فارسی‌زبان (شگرف) را که از حدود یک سال پیش ازکنفرانس آغاز شده بود، بررسی ومورد تاییدقراردادند.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه متخصصین گردشگری فارسی زبان، پرفسور جعفر جعفری، استادبرجسته گردشگری جهان و رئیس هیئت موسس شگرف درباره تاسیس و فعالیت شبکه متخصصین گردشگری فارسی‌زبان (شگرف) اظهار داشت: مدتها بود فعالان گردشگری تقاضای ایجادفضایی برای تبادل اندیشه و ارتباط میان فارسی‌زبانان سراسر جهان که در عرصه علمی و عملی گردشگری فعالیت می‌کنندمطرح بودتا بنحو مقتضی به طور حرفه ای به هم پیوندداشته ودرواقع با این کار یک پل زبانی برای علم وعمل بزنیم که این گروه‌ها با هم ارتباط تخصصی داشته و تبادل نظروتبادل تجربه کنند.

پانزدهمین جلسه هیئت مدیره شگرف برگزارشد

شنبه ۴نوامبر ۲۰۲۳ مطابق ۱۴ آبان ماه ۱۴۰۲ پانزدهمین جلسه شگرف باحضوراکثریت هیئت مدیره برگزارشدوپیرامون موضوعات دستور جلسه وبررسی تصمیمات قبلی واقدامات انجام شده هم اندیشی وتبادل نظرگردید، درابتدای جلسه آقای سیفی گزارشی از برنامه وفرایندهای کارگروه ارزیابی عضویت ارایه نمودند،درادامه آقایان رستگار و امامی گزارشی از اقدامات انجام جهت فعال شدن شبکه های اجتماعی وبرنامه های تولید محتوی درفضای مجازی ارایه داشتند،سپس آقای رستگار درارتباط با همایش تخصصی هتلداری وظرفیتهای همکاری شگرف مطرح وکلیه اعضا نظرات خودراپیرامون چگونگی همکاری باهمایش مذکور بیان نمودند درادامه آقای انصاری گزارشی ازمطالب تهیه شده برای معرفی شگرف وسایراقدامات انجام شدا ارایه نمودند، درانتهای جلسه پروفسور جعفری پیرامون سفر ازبکستان وبرنامه ریزی برای نشست رونمایی از شگرف درunwto توضیحاتی ارائه دادند،سپس سایرموضوعات موردبررسی وتبادل نظرقرارگرفت ودرادامه تصمیمات لازم اتخاذگردید.

چهاردهمین جلسه هیئت مدیره واجرایی شگرف برگزارشد

شنبه ۱۴ اکتبر ۲۰۲۳ مطابق ۲۲مهرماه ۱۴۰۲ چهاردهمین جلسه شگرف باحضوراکثریت هیئت مدیره واجرایی برگزارشدوپیرامون موضوعات دستور جلسه وبررسی تصمیمات قبلی واقدامات انجام شده هم اندیشی وتبادل نظرگردید، درجلسه هیئت مدیره گزارشی از انجام مراحل ثبت قانونی انجمن شبکه متخصصین گردشگری فارسی زبان ارایه شد، درادامه آقای امامی گزارشی از به روز رسانی وب سایت وشبکه های اجتماعی ارائه نمودند،سپس آقای انصاری درمورد امکان برگزاری نشست جانبی وزرای گردشگری فارسی زبان همزمان با مجمع جهانی گردشگری درازبکستان ونشست رونمایی از شگرف درunwto توضیحاتی ارائه دادند، آقای وفاداری در رابطه با موضوعات مالی ولینک پیش بینی شده و نیز پیگیری برنامه ریزی نشست درتاجیکستان مطالبی بیان داشتند،درادامه آقای رستگار درارتباط باهمایش هتلداری وفعالیت کارگروه عضویت نکاتی را یادآورشدند ودرادامه پس ازبحث وتبادل نظراتخاذتصمیم بعمل آمد، درادامه این نشست جلسه مشترک هیئت مدیره وهیئت اجرایی برگزارشد، دراین جلسه گزارشی از اقدامات و پیشرفت کمیته ها ازسوی دبیران کمیته هامطرح شدودبیران کمیته هاواعضا گزارشی ازجلسات وبرنامه ها ارایه نمودند، دراین جلسه بررسی وارزیابی وبینارها وموضوعات آن مورد بررسی قرارگرفت،دراین رابطه آقای رسولی منش موضوع ارزیابی وآسیب شناسی دقیق تر وبینارها را باتوجه به تبلیغات انجام شده مورد تاکید قراردادند،دراین جلسه آقای حسینی پیرامون برگزاری همایش علمی هتلداری ونحوه همکاری شگرف توضیحات وپیشنهاداتی ارایه نمودند،آقایان رایمند،امامی،حسینی وخانم خوشکام در رابطه با چگونگی همکاری و فعالیت بیشترشبکه های اجتماعی شگرف توضیحاتی ارایه نمودند،خانم حبیب زاده درادامه جلسه درارتباط با وبینارهای کمیته خدمات مسافرتی مطالبی بیان داشتندکه جزئیات بیشتر را برای همکاری بیشتردرگروه مطرح خواهندکرد،سپس سایر موضوعات مورد بررسی وتبادل نظرقرارگرفت ودرادامه تصمیمات لازم اتخاذگردید

Shegarf

شبکه متخصصین گردشگری فارسی زبان (شگرف) هیئت مدیره خود را معرفی کرد.

شبکه شگرف همزمان با کنفرانس بین المللی گردشگری پایدار تاب آور دانشگاه کدیر هس (Kadir Has University) استانبول پایه گذاری شد ودرکشوراسپانیا مقرسازمان جهانی گردشگری به ثبت رسیده است.

 

گسترش، پيشبرد و ارتقاي علمی وحرفه ای گردشگری وتبادل دانش وتجربه بین فارسی زبانان متخصص وفعال دراین صنعت پویا وکمک به توسعه گردشگری کشورهای فارسی زبان در جهت ایجاد وفاق ،تفاهم و همگرایی اقوام از اهداف این شبکه است ؛ همچنین انجام تحقيقات علمي و فرهنگي در سطح بين المللي با محققان و متخصصان حوزه گردشگری وهمکاری با سازمانهای بین المللی مرتبط بخشی ازاهداف شبکه متخصصین گردشگری فارسی زبان است. پروفسورجعفرجعفری( رئیس هیئت مدیره)، دکترحسن تقی زاده انصاری (نایب رئیس اول هیئت مدیره)، دکترسیامک سیفی(نایب رئیس دوم هیئت مدیره)، دکترمصطفی رسولی منش(عضوهیئت مدیره ودبیر)، دکترکاظم وفاداری(عضوهئیت مدیره وخزانه دار)، دکتررایمندرستگار(عضوهیئت مدیره وسخنگو) و مهندس سعیدامامی مقدم(عضوهیئت مدیره) به عنوان اعضای هیئت مدیره معرفی شدند.

 

شگرف تاکنون نشستها، رویداد ها و ویبنارهای مختلفی با حضور استادان ومتخصصین مرتبط برگزار کرده است که از آن جمله می ‌توان به «نحوه انتخاب موضوع پژوهش در حوزه گردشگری»،حوه نگارش و چاپ مقاله در مجلات معتبر بین‌المللی در حوزه گردشگری،مهمان نوازى و جايگاه آن در عرصه ملى و بين المللى گردشگرى، اشاره کرد.

 

شگرف ازاستادان،صاحب نظران، دانش پژوهان، مدیران،کارآفرینان وفعالان فارسی زبان گردشگری جهان برای همکاری وعضویت درشگرف دعوت بعمل می اورد.

علاقه مندان به همکاری وکسب اطلاعات بیشترمیتوانند به وب سایت شگرف shegarf.org مراجعه نمایند.

سیزدهمین جلسه هیئت موسس شگرف برگزارشد

شنبه ۲سپتامبر ۲۰۲۳ مطابق با ۱۱شهریورماه ۱۴۰۲ سیزدهمین جلسه مجازی شگرف باحضوراکثریت هیئت موسس برگزارشد وپیرامون موضوعات دستور جلسه وبررسی اقدامات وارزیابی تصمیمات قبلی انجام شده هم اندیشی گردید،دراین جلسه هیئت موسس موضوع بررسی مراحل ثبت اساسنامه ،بررسی مجدد،اصلاح وتصویب شیوه نامه وشرح وظایف کمیته ها،بررسی مرامنامه اخلاقی(شگرفنامه) پیشنهاده شده ازسوی اعضا، بررسی وتصویب فرایندعضویت، بررسی چگونگی صدورگواهینامه وبینارها وعضویت، ارائه گزارش کارگروه ارزیابی عضویت وتصویب شیوه نامه عضویت وانتخاب دکترسیامک سیفی بعنوان دبیراین کارگروه،بررسی روشهای افزایش فعالیت شبکه های اجتماعی وسایرموضوعات دردستورجلسه، موردبحث،بررسی وتبادل نظرقرار گرفت ودرادامه تصمیمات لازم اتخاذگردید.

دوازدهمین جلسه هیئت موسس شگرف برگزارشد

دوشنبه ۱۳ آگوست ۲۰۲۳ مطابق ۲۲ مردادماه ۱۴۰۲ دوازدهمین جلسه مجازی شگرف باحضوراکثریت هیئت موسس برگزارشد وپیرامون موضوعات دستور جلسه وبررسی تصمیمات قبلی واقدامات انجام شده هم اندیشی گردید،دراین جلسه هیئت موسس موضوع بررسی و پیگیری تشریفات ثبت اساسنامه ،بررسی شیوه نامه وشرح وظایف کمیته ها،بررسی روشهای متداول صدورگواهینامه عضویت وشرکت در وبینارها، ارائه .گزارش کارگروه عضویت وبررسی شیوه نامه عضویت وسایرموضوعات دردستورجلسه موردبررسی وتبادل نظرقرار گرفت ودرادامه تصمیمات لازم اتخاذگردید.

یازدهمین جلسه هیئت موسس واجرایی شگرف برگزارشد

شنبه ۵ آگوست ۲۰۲۳ مطابق ۱۴ مردادماه ۱۴۰۲ یازدهمین جلسه مجازی شگرف باحضوراکثریت هیئت موسس واجرایی برگزارشد وپیرامون موضوعات دستور جلسه وبررسی تصمیمات قبلی واقدامات انجام شده هم اندیشی گردید،درجلسه هیئت موسس موضوع بررسی و پیگیری مراحل نهایی ثبت اساسنامه ،بررسی شیوه صدورگواهینامه شرکت درورکشاپ و وبینارها،تشکیل کارگروه عضویت باحضورآقایان سیفی،رستگار،حسینی وخانم خوشکام مورد بحث،تبادل نظرقرارگرفت واتخاذتصمیم بعمل آمد،درجلسه مشترک هیئت موسس وهیئت اجرایی نیزگزارش اقدامات و پیشرفت کمیته ها ازسوی دبیرونمایندگان هرکمیته ارایه شد،در این جلسه دبیران کمیته هاواعضای هیئت اجرایی گزارشی ازجلسات هرکمیته ارایه نمودند، دراین جلسه بررسی نهایی .شیوه نامه اداره کمیته ها،بررسی پلتفرم وبینارها،ارایه گزارشی ازاقدامات دررسانه .های اجتماعی،بررسی تقویم وبینارهای ماهانه وسالانه وسایرموضوعات دردستورجلسه موردبررسی وتبادل نظرقرار گرفت ودرادامه تصمیمات لازم اتخاذگردید.

دهمین جلسه هیئت موسس واجرایی شگرف برگزارشد

شنبه ۱جولای ۲۰۲۳ مطابق ۱۰ تیر ماه ۱۴۰۲ دهمین جلسه مجازی شگرف باحضوراکثریت هیئت موسس واجرایی شگرف برگزارشد وپیرامون موضوعات دستور جلسه وبررسی تصمیمات قبلی واقدامات انجام شده گفتگو گردید،دراین جلسه دبیران کمیته هاواعضای هیئت اجرایی گزارشی ازجلسات هرکمیته ارایه نمودند،درابتدای جلسه آقای مهدی حسینی دبیرکمیته مهمان نوازی اهداف،برنامه ها وشرح وظایف پیشنهادی کمیته وموضوعات بررسی شده برای برگزاری وبینارهای تخصصی را مطرح  مقدم واعضای جلسه پیرامون مطالب ارایه شده بحث وتبادل نظرکردند،پس ازآن خانم بهاره حبیب زاده دبیرکمیته خدمات مسافرتی،گزارشی ازجلسات برگزارشده،شرح وظایف،برنامه هاووبینارهای پیشنهادی کمیته مرتبط ارئه نمودند، درادامه آقای سعیدامامی دبیرکمیته رسانه ورویدادهانیز گزارشی ازنشست وگفتگوهای انجام شده همراه با ارایه پیشنهادات وراهکارهای فعالیتهای کمیته مرتبط ارائه نمودند،درادامه اعضای جلسه پیرامون مطالب مطروحه درحوزهای خدمات مسافرتی، رسانه ورویدادها .ومهمانوازی، موضوع تهیه تقویم سالانه برگزاری وبینارها، فعال کردن شبکه های اجتماعی شگرف،برگزاری کنگره سالانه، وشرح وظایف کمیته هاوسایرموضوعات مرتبط، دیدگاه ونظرات خود رابیان داشتندودرادامه جلسه تصمیمات لازم اتخاذگردید.

جلسات کمیته های رسانه ورویدادها، خدمات مسافرتی ومهمان نوازی شگرف برگزارشد

 

جلسات کمیته ها بصورت مجازی در روزهای جمعه۲ تیرماه،شنبه ۳تیرماه ویکشنبه ۴ تیرماه ۱۴۰۲ باحضورکلیه اعضای کمیته ها برگزارشد.

دراولین نشست هرکمیته اهداف وبرنامه های شگرف تبیین وموضوعات ومسائل مربوط به هربخش تخصصی مورد بررسی وتبادل نظرقرارگرفت،ازمهمترین موضوعات مطرح شده درکمیته ها،برنامه ریزی برای فرهنگ سازی وآموزش علمی ومهارتی درحوزههای مرتبط بصورت ورکشاپ های تخصصی و وبینار مورد تاییدقرارگرفت،درادامه جلسات در رابطه با تهیه وتدوین پیش نویس شرح وظایف کمیته ها جهت ارایه به هیئت موسس همفکری وتبادل نظربعمل آمدومقررشددبیران هرکمیته گزارش وجمع بندی نظرات اعضای کمیته مرتبط رادرنشست آتی هیئت موسس برای بررسی وتصویب ارایه نمایند.

نهمین جلسه هیئت موسس شگرف برگزارشد

شنبه۱۷جون ۲۰۲۳ مطابق۲۷ خرداد ماه ۱۴۰۲ نهمین جلسه مجازی باحضوراکثریت موسسین شگرف برگزارشد وپیرامون موضوعات دستور جلسه وبررسی تصمیمات قبلی واقدامات انجام شده گفتگو گردید، پس ازجلسه هیئت موسس،نشست صمیمانه مشترک اعضای هیئت موسس واعضای هیئت اجرایی شگرف تشکیل وپیرامون اهداف،برنامه ها ورویکرد شبکه متخصصین گردشگری فارسی زبان بحث وتبادل نظرگردید ودرادامه اعضای کمیته های خدمات مسافرتی،رسانه ورویدادها ومهمانوازی انتخاب شدند، موضوع برگزاری وبینار ویا ورکشاپ های تخصصی به زبان فارسی ازسوی کمیته ها مورد تبادل نظرقرارگرفت، دراین جلسه مقررشدشرح وظایف وبرنامه های کمیته ها ازسوی هر کمیته تهیه وبه هیئت موسس برای تصویب ارایه میشود. ازمهمترین برنامهای کمیته های درکوتاه مدت تنظیم برنامه های آموزشی وفرهنگ سازی مورد تایید اعضای نشست قرارگرفت.

هشتمین جلسه هیئت موسس شگرف برگزارشد

شنبه ۲جون ۲۰۲۳ مطابق۱۳ خرداد ماه ۱۴۰۲ هشتمین جلسه مجازی باحضوراکثریت موسسین شگرف برگزارشد وپیرامون موضوعات دستورجلسه وبررسی تصمیمات واقدامات جلسات گذشته گفتگوگردید،

دراین نشست صمیمانه تشکیل کمیته های خدمات مسافرتی،رسانه ورویدادها ومهمانوازی تصویب گردید،هریک ازکمیته هاتوسط یک دبیر علمی ویک دبیراجرایی وحرفه ای اداره خواهدشد،موضوع برگزاری وبینارتخصصی ماه جاری به زبان فارسی مورد بحث وتبادل نظرقرارگرفت،بررسی اقدامات درخصوص تغییرات سایت وفعال شدن شبکه های اجتماعی، انتشارکتاب،بررسی چگونگی برگزاری وشرکت در رویدادهای گردشگری تاجیکستان وژاپن درجلسه بعدی شگرف اتخاذتصمیم خواهدشد،ارایه گزارش تشریفات اداری ثبت شگرف ارایه شد،تعیین مسئول گزارشات مالی ازموضوعات مطرح شده درششمین جلسه هیئت موسس شگرف بودکه موردبحث وتبادل نظرقرارگرفت وتصمیمات لازم اتخاذگردید.

ششمین جلسه هیئت موسس شگرف برگزارشد

شنبه ۱ آوریل ۲۰۲۳ مطابق۱۲فروردین ماه ۱۴۰۲ ششمین جلسه مجازی باحضورجمعی ازموسسین شگرف برگزارشدوپیرامون موضوعات دستورجلسه وبررسی تصمیمات واقدامات جلسات گذشته گفتگوگردید،

دراین نشست صمیمانه دررابطه با برگزاری وبینارهای تخصصی به زبان فارسی،برنامه ریزی برای انتشارکتاب،اقدامات لازم برای فعال کردن شبکه های اجتماعی، انتشاراخبارورویدادهای مرتبط، بررسی چگونگی برگزاری رویدادگردشگری تاجیکستان،پیگیری تشریفات اداری ثبت شگرف،ازمهمترین موضوعات مطرح شده درششمین جلسه موسسین شگرف بودکه موردبحث وتبادل نظرقرارگرفت وبرای هریک ازمواردتصمیمات لازم اتخاذگردید.